Załóż bloga Zaloguj sięMenu:

Linki

Kategoria główna
- Kredyciak.pl
- Kwiaty ogrodowe

Wisteria, azalie i różaneczniki

kwiaty | 08.06.2012 09:11

alt To już ostatnie chwile, kiedy mogę sie zachwycać tymi wspaniałymi kwiatami, krzewami, roślinami ogrodowymi. Prawdą jest, że najcudowniej preznetują się w maju, jednakże jeszcze na początku czerwca nie jest z nimi tak najgorzej. Teraz są w fazie przekwitania.

W tym roku moja glicynia niestety przemarzła. Główna łodyga stała się jedynie elementem dekoracyjnym, po którym pną się młodsze pędy. Najwazniejsze, że one też już kwitły. Może widok nie był jakiś oszałamiający i nie rzucił mnie na kolana, jak to miało miejsce w roku ubiegłym, alke i tak się cieszę, że roślinka została uratowana, mimo wszystko. Bo mąż chciał już ją wykopywać w kwietniu, twierdząć, że nic żywego nie widzi (czyli, że w pędach zieleni nie ma, a jedynie wsyztsko suche). On to już taki jest w gorącej wodzie kąpany, tylko wyrywać by chciał.

Azalie i różaneczniki też jakoś za bardzo nie dopisały, niekiedy są tak wspaniałe, że oczu od nich nie można wprost oderwać. Wyglądały dekoracyjnie, jak to podczas kwitnienia, ale trochę suchych gałęzi mają, a ponieważ w maju jeszcze trochę przymroziło to i niektóre pąki się posypały. Ale i tak je wszystkie uwielbiam. Cóż zrobić - takie życie Ogrodnika:)

«Następny | Poprzedni »

Komentarze

Napisz komentarz

Dodaj komentarz
 authimage